За ініціативою Терехова…

Чергова маніпуляція з продуктовими наборами від Терехова, яку слід розібрати в деталях, щоб у громади було розуміння, звідки насправді береться гуманітарка та як Терехову в інфополі вдається її роздавати від себе.

Отже, 10 січня на сторінці ХМР (муніципалітету) з’явився пост, що комунальникам “…передали за ініціативою Харківського міського голови” гуманітарну допомогу:

Майже такий самий пост з’явився на сторінці КП «ХАРКІВВОДОКАНАЛ» за виключенням останнього абзацу, де директор дякує Терехову та іншим:

Отже, з усього цього складається враження, що Терехов подарував комунальникам 900 ящиків з продуктами — наче зі свого кошика витягнув. Також там ще згадується якась організація «Я врятований». Там сказано наступне: “передали за ініціативою Харківського міського голови Ігоря Терехова та за підтримки громадської організації «Я врятований»”. Якщо читати буквально, то здається, що Терехов захотів подарувати ящики та хтось там йому допоміг. Як же ж було насправді? Розберемось.

Дуже спрощує нам цю задачу звітне фото. В ньому на коробках ми чітко бачимо логотип організації при ООН World Food Programme (сайт), що займається наданням гуманітарної допомоги по всьому світу.

Зараз WFP працює в Україні на прохання Уряду. Про це докладніше можна почитати ось тут та задонатити. Там же є документ з відповідями на питання, де в деталях розписано все необхідне. Ось найцікавіше для нас:

Отже, ми тепер знаємо, що є організація WFP (ВПП), що збирає гроші та через партнерів роздає продуктові набори тим, хто цього потребує. Тепер виникають питання:

А чи належать комунальники до однієї з тих категорій, щоб отримувати продукти? Однозначної відповіді немає. З однієї сторони, їх можна віднести до категорії “особи з низькими доходами”, а з іншої — вони ж отримують зарплатню та бюджет міста почувається досить непогано, то чому їм потрібно додатково допомагати? Повернемось до цього питання пізніше

Деяка несправедливість схована у тому, що “не комунальникам” потрібно ще доводити, що вони потребують допомоги. Я проконсультувався с декількома керівниками волонтерських організацій, що отримують ті ж самі набори для розповсюдження. Я спитав у них про умови, які їм ставить WFP на практиці. Від них просять звіти — скільки та кому було роздано. Ось список тих, кому роздають набори:

Тут так само є одна категорія, до якої можна віднести комунальників — “постраждалі від війни”. Хоча, звісно, напряму співробітники КП не постраждали, просто у них низькі зарплати (не тільки через війну), але ж є ще багато інших професіоналів, що так само втратили через війну значну частину свого доходу.

Так чи інакше, але це справа WFT слідкувати, куди витрачаються гроші донорів, тому я не буду судити, чи правильно відносити комунальників до тих категорій.

UPD: Я зв’язався з керівником ГО “Я ВРЯТОВАНИЙ”, та він надав мені наступний коментар: “У нас все погоджено з нашими партнерами та взаємодія у нас з усіма структурами в місті Харкові, тому що ми вважаємо, що зараз треба об’єднуватися заради перемоги!”

Чому продуктові набори розповсюджуються через громадську організацію, а не надаються напряму органами самоврядування?

А ось це питання вже цікавіше для нас. Припустимо, що WFT дозволяє роздавати комунальникам, то чому ж це не робиться через органи самоврядування? Це б наче було логічніше. А тут виходить, що реабілітаційний центр отримує набори та передає їх громаді? Це якось дивно! Чому реабілітаційний центр піклується про комунальників, а не місцеве самоврядування? Навіщо муніципалітету звертатись до посередника? Не буду стверджувати, але виглядає це не дуже прозоро зі сторони муніципалітету.

Річ ще у тому, що це далеко не перший випадок, коли продуктові набори передаються комунальникам через це ГО “Я ВРЯТОВАНИЙ”. Ось ще декілька звітів з їх сторінки:

КП “Благоустрій”, КП ХТМ, КП “Харківводоканал”

Отже, через це ГО різні харківські КП отримали вже багато продуктових наборів.

Що не так?

Ви спитаєте: що тут поганого, коли людям роздають їжу? Війна на дворі та це гарна допомога. Звісно, в цьому нічого поганого нема. Проблема у тому, як це роблять. По пунктах:

Підсумуємо. Добрі люди скинулись по всьому світу та надіслали продукти українцям, які потерпають через війну. Харківський муніципалітет “присвоїв” ці продукти собі через громадську організацію та роздає без згадування WFP. Самим фактом роздачі продуктів всім комунальникам підкреслюється їх статус у місті — “особи з низькими доходами”. Спочатку мер зі своєю командою створили цей прошарок населення у нашому місті, а тепер піаряться на допомозі їм.

Підкреслю ще раз, що я не маю нічого проти комунальників — ці люди роблять свою роботу. Я допускаю, що у міста дійсно не вистачає грошей на зарплатню (навряд чи, бо це просто питання пріоритетів) та WFT не проти надавати їм таку допомогу, але в такому разі це треба робити правильно — називаючи справжніх донорів та не приплітаючи туди муніципалітет. З таким успіхом завтра почнуть говорити, що харків’яни пересуваються містом “за ініціативою Терехова”, бо йому підпорядковуються КП, що займаються ремонтом вулиці.

Підписуйтесь на канал “Харків для людей

--

--

Харьковчанин, который любит свой город и хочет, чтобы он стал Харьковом для Людей.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Pavlo Khramov

Харьковчанин, который любит свой город и хочет, чтобы он стал Харьковом для Людей.