Свіженьке Весніна

Pavlo Khramov
5 min readOct 31, 2022

--

Нам рапортують, що бригади КП “Шляхрембуд” вже наносять розмітку на Весніна (дізлайк сюди та сюди). Тепер ми можемо трохи зазирнути в те, що нас очікує. Давайте на хвилинку закриємо очі та подивимось на цей проєкт не через призму лише збереження трамвая. Подивимось на це просто як на сучасну вулицю. Якщо коротко: диво не трапилось — все на рівні типової якості ЖС-1!

Ось таке нам повідомляв нещодавно представник компанії ЖС-1:

У планах шляховиків — облаштувати нові зупинки громадського транспорту та світлофорні об’єкти зі заниженими бортами для осіб з обмеженими можливостями, а також покласти у новому сезоні вдосконалене дорожнє покриття.

Сьогодні маємо такі фото:

Перше, що мені одразу кинулось на очі — пішохідний перехід зі спеціальною розміткою для осіб з порушенням зору…

через (увага!) 7 смуг без острівця безпеки! Це десь 23 метри. Для середньої людини такий перехід буде займати десь 23 — 30 секунд. (Колись я вже описував цю логіку.) А скільки часу потребує людина с порушенням зору, для якої зробили цю новомодну розмітку? 40–60 секунд, мабуть. Ніхто не буде робити такі інтервали для вул. Пушкінської. Такий перехід — це дорога смерті для звичайної людини. Звісно, що маломобільним там взагалі нема що робити.

Ми тут трохи вирішили виправити перехід та завершити думку автора проєкту, щоб позбавити пішоходів бюрократичних перепон — можна одразу відправитись на кладовище, воно поруч:

Дизайн — 35.kh

Можна було б мене дорікнути, що це “сирий” проєкт, та в наступному році буде острівець по центру. Наче, місце для цього є. Але, по-перше, я в це не вірю. Він там може з’явитись лише через тиск громади. По-друге, один острівець не допоможе, бо перехід ні в якому разі не може бути більше, ніж через 3 смуги. А тут вже маємо 4. Якщо вам складно уявити, як це все може виглядати, то ось вам приклад схожого перехрестя з Ліверпулю, де лише на 6 смуг аж 3 острівці:

Тепер подивимось на той самий об’єкт зі заниженими бортами для осіб з обмеженими можливостями.

На першому фото ми бачимо, що бордюр вище асфальту. Це ще зможуть виправити, коли нанесуть в наступному році новий шар. Але новий асфальт точно не виправить якість бордюрного каменю. Так, такий бордюр більш міцний та довговічний — він добре підходить для доріг, але не для переходів. (Подивіться, як охайно виглядають дійсно безбар’єрні переходи.) Щоб таке виправити, треба демонтувати ці бордюри та все зробити заново. За це громада платить 92 млн найкращій компанії в Харкові “Житлобуд-1”?

Отакий маємо цинізм — розповідають нам про безбар’єрність, а насправді бачимо антиприклад безбар’єрності. Симулякр. Ніяка нова розмітка не створює достатні умови для маломобільних людей. Це ж просто як 2+2=4!

Щодо громадського транспорту, маємо зупинку з сучасною розміткою:

Мабуть, за їх логікою це повинно працювати, так само як із безбар’єрністю — нанесли нову розмітку та це вже круто виглядає та повинно працювати… На світлині ще й відповідає кольору жовті двері. Круто ж!

Але ми не бачимо тут ні виділеної смуги, про яку говорив Терехов, ні сучасних зупинок з платформами. Це і є ваші нові зупинки? Це іспанський стид! Невже хтось з розумних людей повірить, що це краще, ніж виділена смуга для трамвая? Проєкти роблять, щоб покращити обслуговування, а не знизити його…

Ще цікаво — де вони зробили нову зупинку для протилежного напрямку? Там же 4 смуги та одна з них для повороту праворуч. Варіанта два: 1) зроблять дуже далеко від перехрестя; 2) не зробляться зовсім. Один іншого жахливіший!

Подивіться ще на тротуар. Там хоча б 2.5 метри залишилось? Це якесь знущання!

Мої заміри влітку 2021

Ще цікавий факт — у відео, що вони нам презентували з реверсивним трамваєм були ті ж самі 7 смуг та вистачало місця на 1 смугу для трамвая:

А зараз ледь вистачає без трамвая. Хтось збрехав нам чи тротуару там взагалі не повинно було бути?

Ой, люди, людоньки… Що ви коїте? Про якого Фостера та європейськість нашого міста ви взагалі заїкаєтесь? Влупити по 3 смуги в кожну сторону в центрі міста, прибравши магістральний громадський транспорт, та вірити, що це допоможе в боротьбі з заторами в місті — так, це європейський підхід… тільки не 21 століття, а десь середини 20. Це я мовчу про одне втрачене життя та 92 млн грн під час війни.

На жаль, багато водіїв проїдуться по новенькій вул. Весніна та дійсно повірять, що ця реконструкція розв’язала проблему заторів. Вони не помітять, що пробка перенеслась просто в інше місце, вони не будуть рахувати свій час в дорозі. Вони просто побачать нове покриття з модною розміткою та будуть свято вірити, що це був єдиний правильний шлях — як з гепаштрасе. Немов, це єдина мета в місті — зробити краще для декількох тисяч водіїв, що проїжджають щоденно цією вулицею, а на інших начхати. Начхати на постраждалих від війни маломобільних харків’ян. Начхати на пасажирів трамвая. Начхати на довкілля… На все начхати! Головне, щоб автівки їхали! … та було де асфальт постелити — це і є справжня мета нашого міста.

Підписуйтесь на канал “Харків для людей

--

--

Pavlo Khramov
Pavlo Khramov

Written by Pavlo Khramov

Харьковчанин, который любит свой город и хочет, чтобы он стал Харьковом для Людей.